Kwas kaprylowy- Candida albicans mu nie jest straszna

kwas kaprylowy

Candida albicans to grzyb z grupy drożdżaków, fizjologicznie występujący u nawet kilkudziesięciu procent populacji. Jego nadmierna kolonizacja jest jednak problemem, z którym należy walczyć.

Objawy zakażenia Candida albicans

Przewlekłe zmęczenie, nadmierne łaknienie pokarmów zawierających węglowodany proste, czy zaburzenia miesiączkowania mogą wskazywać na długotrwałą kandydozę przewodu pokarmowego. Wielokierunkowe działanie grzyba powoduje ponadto alergie, pleśniawki, wiatry oraz trudne w leczeniu infekcje np. odbytnicy i pochwy.

Objawy te pomimo, że są niespecyficzne, wymagają dogłębnej diagnostyki i leczenia przyczynowego.

Kwas kaprylowy- święty Graal zakażeń drożdżakowych?

Stosowany przez wiele lat w przemyśle serowarskim kwas kaprylowy niczym gwiazda pojawił się na medycznych salonach kilka lat temu. Jego wysokie powinowactwo ukierunkowane na Candida albicans pozwoliło na wykorzystanie go w walce z tym trudnym przeciwnikiem.

Połączenie kwasu i Candida albicans powoduje natychmiastowe rozerwanie błony komórkowej drożdżaka, dzięki czemu jest on bardzo szybko unieszkodliwiany. Dłuższy pasaż pokarmowy kwasu kaprylowego zapewnia większą skuteczność działania, w związku z czym preparaty kwasu kaprylowego powiązane są zazwyczaj z dużą dawką witamin i minerałów zwiększających czas przejścia kwasu przez przewód pokarmowy.

Najnowsze badania wykazały, że kuracja trwająca niecałe 14 dni pozwala na pozbycie się około 30-40 % kolonii Candida albicans.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz