Stosowanie probiotyków w codziennym życiu

sanprobi barrier

Stosowanie probiotyków okazuje się wysoce skuteczne w procesie kształtowania odporności organizmu oraz pozytywnego wpływania na jego funkcje. Do jednych z podstawowych zastosowań probiotyków, takich jak choćby Sanprobi barrier należy prewencja infekcji przewodu pokarmowego oraz górnych dróg oddechowych. Coraz szerzej dyskutowany jest również wpływ flory jelitowej na schorzenia ogólnoustrojowe, w tym miażdżycę, choroby serca oraz choroby autoimmunologiczne.

Sanprobi barrier – przykładowy probiotyk

Probiotyki, jak Sanprobi barrier (zobacz: https://evita.sklep.pl/pl/p/Sanprobi-Barrier-40-kapsulek/23112312) ze swojej natury stanowić mają preparat żywy, zawierający różne kultury bakterii. Bakterie te hodowane są w specjalnych warunkach, gwarantujących bezpieczeństwo oraz wyselekcjonowanie najlepszych i najkorzystniejszych szczepów dla organizmów. Do grup bakterii szczególnie dobroczynnych zalicza się beztlenowe bakterie: Lactobacillus, Lactococcus i Bifidobacterium. Kolonizują one dolny odcinek przewodu pokarmowego, wpływając na rozwój flory bakteryjnej jelita cienkiego i grubego.

Rola immunologiczna flory jelitowej opiera się na zasadzie konkurowania z chorobotwórczymi bakteriami. Szczególną rolę flory jelitowej widać w przypadku schorzeń bakteryjnych, w których stosowane są antybiotyki. Eradykacja dobroczynnej flory jelitowej przyczynia się do wzrostu ryzyka innych infekcji, w tym zakażenia Clostridium difficile.

Co oprócz immunologii?

Wpływ flory jelitowej jest też mocno wyrażony we wchłanianiu substancji odżywczych. Badania pokazują, że flora jelitowa koreluje z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, chorób autoimmunologicznych i zaburzeń metabolicznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Probiotyki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz